Kurier: Wycieczka rowerowa po Mazowieckim Parku Krajobrazowym

Wydarzenie: Wycieczka rowerowa – Mazowiecki Park Krajobrazowy
Data: 11 Lutego 2017, sobota
Godzina: 10.00
Miejsce: Warszawa – Wawer, Mazowiecki Park Krajobrazowy,
zbiórka w Międzylesiu na pętli końcowej 125

„Kończy się zima zbliża się coraz większymi krokami wiosna i sezon rowerowy. Czas rozruszać troszkę kości. Zapraszamy na wycieczkę rowerową po Mazowieckim Parku Krajobrazowym.”.

c360_2017-02-10-14-56-15-425

fot. pixabay.com (MoroFXed)

„Spotykamy się w Międzylesiu skąd lasami ruszymy w kierunku południowym. Na naszej trasie miniemy piękne wydmy ukształtowane w ostatnim zlodowaceniu i powstałe między nimi w zagłębieniach torfowiska. Jadąc lasami dotrzemy na wysokości Wiązowej do rzeki Mieni która doprowadzi nas do Świdra. Ketą i malownicza doliną rzeki Świder dotrzemy do Królowej rzek czyli Wisły. Następnie skierujemy się wzdłuż koryta i pasa zalewowego przez rezerwaty „Wyspy Świderskie” i Wyspy Zawadowskie do plaży miejskiej Romantyczna. Na plaży ogrzejemy się i zintegrujemy się biesiadując przy wspólnym ognisku.”.

Informacje organizacyjne:
Długość trasy : około 45 km.
Trasa biegnie drogami leśnymi głównie o nawierzchni piaszczystej, ścieżkami leśnymi oraz nadrzecznymi o nawierzchni piaszczystej lokalnie gliniastej. Część odcinków będzie przebiegała drogami utwardzonymi publicznymi. Trasę można pokonać w około 4-5 godzin. Trasa kończy się ogniskiem na plaży Romantyczna przy ulicy Romantycznej (okolice McDonalda na Wale Miedzeszyńskim, dojazd autobusami 146, 142,702). Organizator zabezpiecza drewno na ognisko oraz kijki do pieczenia. Należy zabrać ze sobą coś ciepłego do picia i do przekąszenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s