Na żywo: FotospaceryPL, Granica

Jakiś czas temu odbył się spacer fotograficzny pn. FOTOSPACERY Z OLYMPUSEM: PUSZCZA KAMPINOSKA. Tak się składa, że brałem udział w tym wydarzeniu, a w natłoku spraw jeszcze nie pojawiła się fotorelacja zwiadowcza z tegoż, co niniejszym chciałbym konwalidować. Wydarzenie (fotospacer) cykliczne i mogę powiedzieć śmiało, że pozytywne, uczestniczyło w nim ok. 30 osób ukierunkowanych na fotołowy.  Tym razem na celu była puszcza. Prócz organizatora Tomasza Kulasa z fotospacery.pl, czuwającego nad fotograficznym charakterem przedsięwzięcia, spacer prowadził „leśnik Mariusz”, który o tyle mnie zadziwił, że naprawdę ciekawie opowiadał o tych wszystkich przydrożnych roślinkach i napotykanych, chociażby najmniejszych, zwierzątkach. Liczyłem na sporą dawkę warsztatową z zakresu fotografii i o ile dydaktyki było mało, to praktyki całkiem sporo (siłą rzeczy). No i były piękne widoki, a taki spacer jest szczególnym pretekstem do zwrócenia na nie oczu (patrz: mazowieckie pejzaże).

Start wydarzenia miał miejsce we wsi Granica, która przylega do Kampinosu, a w zasadzie do Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy. Powiedzieć mogę jedno: warto odwiedzić to miejsce i warto czekać na kolejne fotospacery. Ja czekam (o ile mnie znowu przyjmą:D

Oto kilka zdjęć, które udało mi się wykonać tego dnia (sprzętem własnym, nie marki Olympus), chociaż zdjęcia przyrodnicze to na pewno nie jest moja specjalność:

Granica, wieś w powiecie Kampinos, stanowiąca doskonały punkt wypadowy do pieszych i rowerowych wycieczek w puszczę. Zacząć można od parkingu samochodowego, gdzie kulturalnie ulokujecie cztery kółka, a w razie potrzeby możecie też skorzystać z toalety. Przejazd wahadłowy WWA > Granica > WWA to odległość 100 km w podróży. Co można tam zobaczyć?

Mazowieckie pejzaże.

Roślinność soczystą, a nierzadko i dziką zwierzynę.

Najlepiej patrzeć z wieży widokowej, gdzie można co nieco (aparatem) ustrzelić. Później należałoby odwiedzić skansen budownictwa puszczańskiego.

Polowanie na zaskrońca.


Moro

★ fot. Moro, V 2017, Kampinos, MoroFXed (Sony DSC  &  Android = MoroFXed).  

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s