Na żywo: PKP z Fotospacery.PL

Miała być fotorelacja. Ze spaceru fotograficznego w ramach cyklu „Fotospacery z Olympusem: Mazowsze – miejsca nieoczywiste”, który w sobotnie przedpołudnie miał miejsce na bocznicy kolejowej Intercity w Warszawie. Ale nie będzie.

Zdjęcia przepadły. A właściwie większość, z prawie 80 zdjęć, które wykonałem. Oczywiście komórką. A przepadły przez nieuwagę (niechcący. sam się zastanawiam, jak można skasować coś ”niechcący”). To co zostało możecie obejrzeć poniżej. Na szczęście spacer ten odbył się także popołudniu (miał dwie odsłony) i Oleander (druga połowa składu ZWIADU) pstrykał tam foty nowo zakupionym aparatem. Jest więc szansa, że zobaczymy coś więcej.

”lokomotywa EP05 z numerem 23 należy do serii lokomotyw, które zostały zakupione w latach 60-tych w Czechach i przez lata 70-te i 80-te prowadziły najszybsze krajowe pociągi pasażerskie” > czytaj więcej o tej zabytkowej machinie

O samych fotospacerach (fotospacery.pl) pisał nie będę, wystarczy wejść na stronę tychże, ale w jednym zdaniu ująć można co w nich najlepsze: zawsze są ciekawe, z przewodnikiem, sprzętem do testowania,   swoistym współzawodnictwem w zdjęciach, często w miejscach, które są niedostępne. Pozycja obowiązkowa.

Tym razem na tapecie była bocznica kolejowa  należąca do PKP Intercity S.A. (baardzo duża) z infrastrukturą służącą do serwisowania taboru kolejowego. Można było zobaczyć halę całopociągową i wejść pod pociąg Staedler’a (bodajże Flirt) żeby przekonać się, że ma praktycznie płaską podłogę. Można było odwiedzić drukarnię kolejową (IC) i halę warsztatową z 1936 r. gdzie dziś naprawiane są lokomotywy elektryczne (do obejrzenia była EP05, EP09 i Husarz). Można też było zwiedzić Pendolino i popatrzeć na różne wersje SM42 przy pracy. Do odwiedzenia była też nastawnia kolejowa (ta słynna wieżyczka wyglądająca jak   wieża kontroli lotów:P), a do dowiedzenia się m.in. na których wagonach kolejowych ćwiczą antyterroryści. Niedostępne na co dzień, ciekawiące każdego pasażera, widoki, które można było przekuć na ciekawe kadry, bo było i czym i było z kim. Nic dodać, nic ująć. Kto nie był niech złoży samokrytykę.

kokpit lokomotywy EP09

zdaje się, że to Pendolino, które uderzyło w autobus, na przejeździe w Nowym Dworze (w tym roku)

kokpit Pendolino

 

☆ fot. Moro, 28 X 2017, mobile photo,
zdj. ( 2 ) źr. mapy google.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s